Wybieramy pergolę na taras. Co wziąć pod uwagę?

pergola

Pergola to popularne rozwiązanie do ogrodu, chętnie wybierane przez wielu inwestorów. To estetyczne i funkcjonalne uzupełnienie tarasu drewnianego i kompozytowego, a także tarasów wykonanych z kostki brukowej czy płyty. Jakie rodzaje pergoli oferują producenci? Jaką pergolę wybrać, by spełniała nasze oczekiwania? Na te i inne pytania odpowiemy w artykule.

Jakie rodzaje pergoli oferują producenci?

Pergola to funkcjonalna konstrukcja, najczęściej wykonana z drewna, stanowiąca zabudowę i zadaszenie tarasu. Pergola tarasowa doskonale chroni przed promieniami słońca, zapewniając nie tylko cień w upalne i słoneczne dni, ale też maksimum prywatności i wyjątkowy klimat.

Producenci oferują zwykle pergole drewniane ze ściankami bocznymi lub bez. Ścianki boczne pergoli są wykonywane z drewna, mają ruchome lamele, które można zamknąć i schować się przed wzrokiem sąsiadów. Pergole pozbawione ścianek też prezentują się niezwykle okazale i nowocześnie – uzupełnione o efektowne rolety i odpowiednie oświetlenie, stworzą wyjątkowy klimat i nastrój.

Producenci drewnianych pergoli oferują efektowne i funkcjonalne pergole przyścienne, montowane do elewacji wokół i nad tarasem. Ale nie tylko! Sporą popularnością cieszą się również pergole wolnostojące, stanowiące idealne zadaszenie dla części ogrodu, znajdującej się na otwartej przestrzeni. Wolnostojąca pergola to doskonały sposób na zagospodarowanie części grillowej znajdującej się z dala od domu. To także świetny pomysł na organizację miejsca zabaw dla dzieci.

Estetyczne pergole tarasowe na Śląsku – wykonywane zarówno na podstawie projektów gotowych, jak i indywidualnych, oferuje firma Wood Projekt.

Czym kierować się przy wyborze pergoli?

Pergola to doskonałe uzupełnienie tarasu – zarówno wolnostojącego, jak i przyległego do domu. Idealna pergola powinna nie tylko doskonale wpisywać się w charakter otoczenia, stanowiąc jego harmonijne uzupełnienie, ale też powinna stanowić konstrukcję trwałą, wytrzymałą i odporną.

Na trwałość i odporność konstrukcji w równej mierze, co staranność wykonania, wpływa także jakość zastosowanych do produkcji, surowców. Z tego względu, wybierając pergolę, warto polegać wyłącznie na pewnych i sprawdzonych producentach, jak wspomniany wcześniej Wood Projekt. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp