W jaki sposób zadaszyć taras?

taras

Zadaszenie pozwoli na korzystanie z tarasu w różnych warunkach pogodowych, zarówno podczas nadmiernego nasłonecznienia, jak i w czasie deszczu. To sposób, aby podnieść nie tylko walory użytkowe, ale i estetyczne. W jaki sposób zadaszyć taras?

Z jakich materiałów wykonać zadaszenie tarasu?

Już na etapie wykonywania projektu warto pomyśleć o zadaszeniu tarasu. Jest wiele materiałów, z których można je wykonać, a dobór odpowiedniego zależy zarówno od indywidualnych potrzeb, specyfiki konstrukcji, jak i możliwości finansowych. Jeśli zależy ci na tymczasowym rozwiązaniu, możesz zastosować specjalną tkaninę, np. żagiel ogrodowy o właściwościach przeciwsłonecznych i wodoodpornych. Konstrukcja pod takie zadaszenie tworzona jest z ramy wspartej na słupach zamocowanych w podłożu tarasu lub w ziemi. Sprawdzą się też markizy, które zapewniają ochronę przede wszystkim przed słońcem. Umożliwiają one wygodne zwijanie i rozwijanie materiału przy pomocy taśmy, korby ręcznej lub za sprawą sterowania elektrycznego (np. pilot).

Jeżeli jednak potrzebujesz nieco solidniejszej konstrukcji, pomyśl o taflach szkła hartowanego lub przezroczystym tworzywie sztucznym, np. poliwęglan komorowy. Tego typu materiały pasują niemal do każdej bryły. Ciekawie prezentują się też poziome żaluzje z ruchomymi lamelami. To nowoczesne rozwiązanie wykonane jest z aluminium i jest sterowane elektrycznie. Można też wybrać drewniane zadaszenie, które wymaga jednak solidnej ochrony przed czynnikami atmosferycznymi i biologicznymi. Oryginalnym pomysłem jest też zastosowanie ażurowej konstrukcji pergoli, która później posłużyć może jako konstrukcja wsporcza dla roślinności, np. winorośli lub bluszczu.

Jak się okazuje, sposobów na zadaszenie tarasu jest wiele. Warto o tym pomyśleć, ponieważ w ten sposób można skutecznie zwiększyć funkcjonalność przydomowej przestrzeni do odpoczynku.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp