Jak określić ilość desek, potrzebnych do wyłożenia tarasu?

drewniany taras

Drewniany taras to szansa na zaznanie odrobiny odpoczynku w przepięknej scenerii. Taras to miejsce, gdzie spędzasz czas z rodziną i przyjaciółmi. Rozsiadasz się wygodnie, by móc podziwiać kwiaty i drzewa rosnące w ogrodzie, przygotowujesz poczęstunek dla bliskich, lub zajmujesz się czytaniem ciekawej książki. Dlatego tak wiele osób pragnie zadbać o to, by taras stanowił przestrzeń nie tylko funkcjonalną, ale również estetyczną. Jest to jedna z wielu przyczyn stale rosnącej popularności tarasów wykładanych drewnianymi deskami. W poniższym artykule podpowiadamy, w jaki sposób obliczyć ilość desek niezbędnych do położenia tarasu.

Jaka jest liczba desek niezbędnych do wyłożenia tarasu?

Podstawą do wyliczenia ilości potrzebnych desek jest określenie powierzchni tarasu. Z pozoru może wydawać się to trudne, jednak nic bardziej mylnego. Konieczne będzie pobranie podstawowych wymiarów – długości i szerokości. Wynik mnożenia tych wartości wyrażony w metrach kwadratowych to powierzchnia, którą należy pokryć deskami. Sumę należy następnie podzielić przez wymiar jednej deski, co często jest podawane przez producenta. Uzyskany wynik to przybliżona ilość potrzebna do wyłożenia tarasu.

Zalety tarasu wykonanego z desek

Drewniane tarasy mają niepowtarzalny urok, który sprawia, iż wypoczynek na tarasie staje się przyjemny i relaksujący. Warto pamiętać o konieczności konserwacji i zabezpieczeniu powierzchni, dzięki czemu zyska ona nie tylko na estetyce, ale również trwałości oraz odporności na powstawanie uszkodzeń. Tarasy z desek wyglądają efektownie, stanowią doskonałą ozdobę przestrzeni wokół budynku, są wytrzymałe oraz ponadczasowe. Idealnie sprawdzą się jako funkcjonalny dodatek do architektury zarówno nowoczesnej, jak i klasycznej.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp